سخت گلوله برخورد انتظامی نیروی انتظامی

سخت: گلوله برخورد انتظامی نیروی انتظامی اصفهان نزاع دانش آموزان در مبارکه شلیک گلوله

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی هنگامی که مغز گفته‌های مخاطب را پیش‌بینی می‌کند

احتمالاً شما تاکنون در مورد ترانه یک موسیقی یا صحبت‌های شخصی در مهمانی دچار اشتباه شنیداری شده‌اید. با تکیه بر یک تحقیق بین‌المللی می‌توان گفت: علت این است که م

هنگامی که مغز گفته‌های مخاطب را پیش‌بینی می‌کند

هنگامی که مغز گفته های مخاطب را آینده نگری می کند

عبارات مهم : همراه

احتمالاً شما تاکنون در مورد ترانه یک موسیقی یا صحبت های شخصی در مهمانی دچار اشتباه شنیداری شده است اید. با تکیه بر یک تحقیق بین المللی می توان گفت: علت این است که مغز شما بطور کامل، تفاوت بین چیزی که انتظار شنیدن آن را داشته و آنچه که واقعاً شنیده است را تشخیص نمی دهد!

به گزارش ایسنا به نقل از ژورنال آو نوروساینس، پژوهشگران در این پروژه، با اسکن مغز 27 داوطلب مشاهده کردند که فرآیند اشتباه گرفتن واژه ها، با فعالیت کمتر مغز در ناحیه ای که جهت تفسیر کلام به کار می رود همراه هست. این پژوهشگران معتقدند که یافته هایشان به درمان از دست رفتن شنوایی وابسته به سن کمک خواهد کرد.

نظر به این مطالعه تصویربرداری عصبی انسان، اشتباه در صحبت کردن از ارائه ضعیف تفاوت میان آنچه ما انتظار شنیدن آن را داریم و آنچه که واقعاً گفته می شود، نشأت می گیرد. این پژوهش موفق به یافتن شواهدی تازه جهت پاسخ به چگونگی عملکرد مغز در افراد مسن ، زمانی که کلام در ترانه ها به بخش های کوچک می شکند و ساخت توهمات ادراکی را باعث می گردد، شده است است.

هنگامی که مغز گفته‌های مخاطب را پیش‌بینی می‌کند

در محیط های شلوغ که صدای صحبت به مشکل شنیده می شود، توانایی آینده نگری کلمات یک مکالمه از میان تجربیات، جهت ادامه دادن آن بسیار مهم هست. با این حال، این آینده نگری ها با متقاعد کردن شنوندگان به شنیدن چیزی که گوینده در حقیقت نگفته هست، گاهی اوقات آن ها را به اشتباه می اندازند.

هلن بلنک، مت داویس و همکارانشان، جهت بررسی پایه های اشتباه کلامی، جفت هایی از کلمات نوشته و گفته شده است ای که در حقیقت تکه تکه شده است اند را به داوطلبان شرکت کننده ارائه کردند. کلمات ارائه شده است در سه بخش کاملاً یکسان، کاملاً متفاوت یا بصورت مشابه بودند.

احتمالاً شما تاکنون در مورد ترانه یک موسیقی یا صحبت‌های شخصی در مهمانی دچار اشتباه شنیداری شده‌اید. با تکیه بر یک تحقیق بین‌المللی می‌توان گفت: علت این است که م

با استفاده از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، محققان دریافتند که اشتباه شنیداری با کم کردن فعالیت در سولکوس تمپورال فوقانی سمت چپ، یعنی ناحیه ای از مغز که جهت پردازش صدای صحبت دیگران مهم هست، مرتبط هستند. به علاوه، زمانی که ادراک کلام موفقیت آمیزتر هست، درست شبیه k/p اولیه در kick-pick، مغز مابین آینده نگری ها و صحبت شنیده شده، تفاوت قائل می شود.

این نتیجه های دستاورد جدیدی فراهم کرده که نشان می دهد فرآیند درک صحبت، مشمول بر کنار هم قرار دادن آنچه که می شنویم با آنچه که انتظار داریم است.

این ساز و کار یا رمزگذاری پیشگویانه، فوایدی جهت درمان کم کردن شنوایی وابسته به سن یا ادراک توهمات شنیداری در اختلالاتی شبیه اسکیزوفرنی با خود به همراه دارد.

هنگامی که مغز گفته‌های مخاطب را پیش‌بینی می‌کند

واژه های کلیدی: همراه | کلمات | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog